PROGRAM NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE

Koszt inspekcji budowlanych

Nabywcy  domów   z rynku wtórnego prawie zawsze mają swoje domy kontrolowane przez profesjonalnego inspektora. Nabywcy nowych domów, jednak często nie podejmują tego ważnego kroku. Istnieje kilka powodów:

Kupujący dostaje nowy dom, i uważa, że kontrola jest niepotrzebna –  dodatkowe koszty.

Kupujący czuje, że są one chronione przez gwarancję dewelopera plus rękojmia.

W wielu przypadkach, w domu jest kontrolowane przez inspektorów miejskich w ramach procesu udzielania pozwoleń.

Nabywcy uważają, że mogą polegać na reputacji budowlanej.

Konstruktor jest odporny na kontrolę osób trzecich.

Kupujący nie są świadomi, że inspekcji domu jest zalecana

Kupujący często przychodzi na budowę i sprawdza  na budowę.

A związek biznesowy

Budowa domu jest dużym projektem z udziałem wielu wykonawców i dostawców. Jako nabywca i właściciel domu jesteś finansującym i odbiorcą końcowym produktu. Jeśli jesteś jak większość ludzi, to jest to największa inwestycja. Zrozumiałe, że większość ludzi chce nawiązać dobry kontakt z ich producentem. Muszą polegać na budowniczego podczas całej pracy budowy oraz  za serwis gwarancyjny  po zakończeniu pracy. Czują, że muszą zaprzyjaźnić się budowniczym  z dobrej woli, i nie chcą ryzykować uszkodzenia związku.

Musisz pogodzić się z tym ze sobą. Nie dopuścić swojego niepokoju w trakcie budowy.  Jest to możliwe, aby być serdecznym i pełnym szacunku, zachowując prawo do okazania swoich problemów  i obaw. Najlepiej jest ustalić podstawowe zasady w swojej relacji na początku projektu. W pewnym momencie, być może trzeba powiedzieć budowniczemu że coś jest nie do przyjęcia dla Ciebie.

Kontrole planu

Niech budowniczy wie na wstępie, że będą inspekcje budowlane. Można usłyszeć (od producenta lub innych), że jest to niepotrzebne, że kontrole nadzoru budowlanego będą zrobione, że jest to niezwyczajny krok, itp. Musisz postawić na swoim w sprawie decyzji o kontroli. Budowniczy powinien  wiedzieć , że będzie inspekcja.  W tym celu  wyślij e-mail lub pisemną notatkę , kiedy przeglądy będą wykonywane. Daj wystarczająco dużo czasu po zakończeniu kontroli końcowej na wykonanie korekty przed skończeniem budowy. Sprawdź u inspektora  które inspekcje on poleca.

Fundacja Inspection

W niektórych skomplikowanych fundamentów, trzeba mieć inżynier przeglądu konstrukcję jak postępuje. W innych przypadkach, licencjonowany inspektor może wykonać pracę. Zwykle inspektorzy miejskie zrobić kontrolę układu, upewniając się, że fundacja nie pokrywają budowy linii. To, czy jesteś w mieście, należy zwrócić się do inspektora, aby dokładnie sprawdzić. Poproś o kopię „formy badania”, jeśli producent ma. Jeżeli badanie formy nie zostało zrobione, dokładnie mierzyć od linii własności. Jeżeli istnieją pewne wątpliwości, czy struktura wkracza na linie zabudowy, posiadają badania wykonane przed kontynuowaniem. Oprócz układu, inspektor sprawdzi zawartość stalowej, głębokość fundamentów, zakładać przewody napięcia, a pozostałe części fundamentu.

Inspekcja instalacji

Większość budowniczych zaprosić domu do wynajęcia zrobić przechadzkę po oprawy, HVAC i kanalizacji rough-in i przewodów elektrycznych są kompletne. To dobry czas, aby spojrzeć na swoje miejscach wylotowych i okiennych i drzwiowych docelowych. Upewnij się, że wszelkie zmiany w planach były zbierane i przekazywane przez wykonawców podrzędnych.

Podczas sprawdzania elementów układu, w domu inspektor może przyjrzeć się konstrukcji. Jego raport może zawierać: linie łamane hydraulika, niewłaściwe miganie, pokrojone lub wygięte szpilki, niewłaściwa usztywnienie, belki, że nadmierna rozpiętość ich wytrzymałości, przewody AC, które są kruszone, itd. Te elementy są łatwe do skorygowania w tym momencie, zanim sheetrock i wykończenia materiały zostały zainstalowane.

Nie można oczekiwać, budowa sprawdzić idealnie. Każdy budowniczy w każdym przedziale cenowym będzie miał pewne rzeczy do poprawienia, zarówno z miasta, a trzeci inspektora partii. Niech twój Budowniczy wiedzieć, że natychmiast zapewnić mu raporcie, tak że może on dotyczyć przedmiotów, zanim ściany są zamknięte.

Końcowa Inspekcja

Musisz mieć wszystkie media na temat w celu zakończenia tej inspekcji. Normalnie, budowniczy żąda „walk-thru” inspekcję z wami, gdy dom jest w zasadzie zakończona. Jeśli media są włączone, można zaplanować inspektora w tym czasie. Można skupić się na farby i dotknąć przedmioty, a inspektor przeprowadza bardziej szczegółowej kontroli, sprawdzając czy nie ma wycieków, non wyloty funkcjonalne ostatecznej klasyfikacji partii, migające problemów, działanie urządzenia, pustych przestrzeni w moździerzu, etc.

Budowa Inspection

W pewnym momencie będzie można sprzedać cię do domu, a kupujący będą prawdopodobnie mieć w domu kontroli. Niektóre pozycje inspektor wracaj teraz mogą wydawać się niewielkie, ale będą pochodzić w dalszej inspekcji domu swojej kupującego, jeżeli nie są one korygowane. Jest to w najlepszym interesie, aby mieć wszystko przybita teraz. Jeśli istnieją przedmioty, które nie mogą być ustalone przed zamknięciem, i nie można opóźniać zamykanie, poproś konstruktora podpisać pisemną listę elementów do naprawy lub uzupełnienia.

Budowa nowego domu może być ekscytujące i satysfakcjonujące doświadczenie. Nowy dom w stanie dostarczyć odpowiedni plan piętra i wykończeń dla Ciebie. Jest to skomplikowany projekt i ogromna inwestycja. Wsparcie, porady i informacje, które można uzyskać z nadzorowi zewnętrznemu jest bezcenne. Nie należy pozostawiać na ten ważny krok w procesie budowlanym. To jest warte inwestycji.

Leave a Reply

http://webtom.com.pl

http://webtom.com.pl